Informace o kurzu instruktora fitness
v Praze, Brně a Ostravě

Instruktor fitness (Trenérský kurz)

za 11 900 Kč

Trenérský kurz je vhodný pro všechny zájemce, kteří se věnují cvičení a zdravému životnímu stylu a chtěli by se touto činností v budoucnu i živit. Úspěšný absolvent našeho kurzu získá osvědčení o rekvalifikaci instruktor fitness (akreditované MŠMT), které je podkladem pro získání živnostenského listu. Kurz je akreditovaný MŠMT, lze ho tedy studovat jako kurz rekvalifikační - hrazený Úřadem práce. Cena kurzu pro rekvalifikace dotované Úřadem práce je 19 100 Kč.

Výhody našeho trenérského kurzu

Anatomie

Kurz v Brně

V trenérském kurzu se naučím

 • Sestavovat cvičební plán na míru.
 • Provádět diagnostiku pohybového aparátu.
 • Orientovat se v anatomii a fyziologii člověka.
 • Cvičit na posilovacích strojích a s vahou vlastního těla.
 • Zásobník cviků.
 • Strečink, protahování celého těla.
 • Odhalovat dysbalance pohybového aparátu.
 • Účinně odstraňovat nedostatky pohybového aparátu.
 • Základy psychologie a pedagogiky.
 • A mnoho dalšího.

 

Náš absolvent by měl umět diagnostikovat, co konkrétní člověk potřebuje a zvolit k dotyčnému adekvátní přístup. Pak se individuálně rozhodne, jaká bude forma cvičení.

„Navštěvují nás i lidé, kteří si cvičí pro sebe, ale nechtějí platit za trenéry, protože s nimi měli v minulosti špatnou zkušenost. Naše kurzy naučí každého pracovat samostatně. Jinak to nejde, tím, že máme akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, si úspěšný absolvent může založit živnost. Proto máme vysoké nároky. Nemůžeme si dovolit, aby naši trenéři lidem víc ubližovali, než pomáhali.“

Průběh kurzu

Kurz je unikátní v našem individuálním (proklientském) přístupu. Společně se pokusíme najít možnost, jak kurz a jeho průběh přizpůsobit Vašim možnostem a jak vás nejlépe dovést k úspěšné závěrečné zkoušce. Další nespornou výhodou je, že můžete začít studium třeba hned zítra.  A jak probíhá samotná výuka?

Minimum pro získání osvědčení s celostátní platností je obvyklých 150 hodin výuky.

 • 56 hodin teorieanatomie, fyziologie, první pomoc, psychologie, čínská medicína.
 • 94 hodin praxestabilizace, diagnostika, držení těla, HSSP a jeho aktivace, dech, praxe ve fitness, strečink, zásobníky cviků - s vlastní vahou těla, cviky na strojích, činky, tréninkové plány - typy a jejich tvorba, dietologie a tvorba jídelníčku, cvičení ve fitness samostatně.
 • zkouška -  písemný test, ústní a praktická část - obhajoba a rozbor cvičebního plánu, provedení vybraného cviku.

V našem kurzu máte ale možnost absolvovat dalších 100 hodin navíc!

Trenérský kurz se navíc prolíná i s dalšími učebními programy - dbáme na provázanost ve všech úrovních. Všechny tři pilíře, fitness, jóga i výživa, se prolínají. Je to o souvislostech. Každý náš student, ať už si vybere jakýkoliv obor, se v kurzu setká i s ostatními dvěma, plus má možnost navštěvovat zajímavé semináře. Navíc se tedy naučíte i:

 • Rehabilitační techniky, které pomáhají odstranit bolesti zad a krční páteře.
 • Sestavit jídelníček na míru.
 • Základy jógy.

Detaily o průběhu kurzu si můžete přečíst i ve shrnutí od naší bývalé studentky Veroniky.

Chcete-li, přijďte se podívat na ukázkovou hodinu a pak se sami rozhodnete, zda chcete náš kurz absolvovat.

studium@improveacademy.cz | kontaktní formulář

Trenérským kurzem v Praze vás provedou

Daniel  Hejret
odborná záštita

Petr Neplech
lektor

Ondřej Pavlovič
lektor

Libor Pozníček
lektor

Josef Krubner
lektor

a v Brně to jsou

Darina Kocúrková
odborná záštita, lektorka

Roman Koubík
lektor

Michal Komosný
lektor

Eliška Servusová
lektorka

Václav Tofl
lektor

Josef Krubner
lektor

Cena kurzu

Cena kurzovného startuje na 6 500 Kč (nástavba pro absolventy jiných kurzů od Improve Academy).

Plná cena 11 900 Kč je pro nové klienty Improve Academy - samoplátce (zahrnuje teoretické, teoreticko-praktické přednášky, povinné semináře (Psychologie a Pedagogika, První pomoc a fyziologie), závěrečnou zkoušku a Osvědčení. V ceně kurzu  není zahrnuta permanentka do spolupracujícího fitness centra, skupinové lekce, prodloužení, či opravná zkouška.

Rekvalifikace hrazená Úřadem práce je 19 100 Kč.

Rekvalifikace zahrnuje k výše uvedenému vstup na tři měsíce do spolupracujícího fitness centra a jednu opravnou zkoušku.

V případě, že nemáte ukončené střední vzdělání (tzn. máte ukončené základní vzdělání), je rozsah kurzu 200 hodin a cena kurzu je vyšší o 1 500 Kč vzhledem k aktuální ceně.

Proč není vstupné do posilovny v ceně kurzu? Z jednoduchého důvodu. Každý student prochází studiem individuálním tempem, někdo kurz navštěvuje intenzivně a ukončí studium za dva měsíce (v případě kurzu Instruktor fitness), někdo volí pomalejší tempo, či objemnější studium s více opakováním, je ve škole denně a absolvuje za tři až šest měsíců. Není tedy možné zahrnout pevnou částku za vstupné do ceny kurzu, jak to dělají některé společnosti. Délka studia se může lišit až o čtyři měsíce. Nebylo by to vzhledem k rychlejším studentům fér. Výsledná částka za kurz je tedy variabilní podle délky studia.

 

Ceník vícenákladů:

Prodloužení studia o jeden měsíc (nezahrnuje zakoupení případné nové permanentky) - 3 000 Kč
Opravná zkouška - 1 000 Kč
Tříměsíční permanentka v Jeremi sport Praha - 2 700 Kč
Tříměsíční permanentka v AZ Fitness v Brno – 2 600 Kč

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Yuliya Arkhiyereyeva dvojnásobná mistryně ČR v bikini fitness
Když jsem si dala za cíl vybrat si, kde si budu dělat trenérské kurzy, zjistila jsem, že těch škol je skutečně hodně. Ale po zkoumání a čtení různých informací, jsem se rozhodla pro Improve a rozhodně toho nelituji. Bylo pro mě důležité, že studium můžu začít, kdy budu chtít a nečekat na začátek termínu, jako v jiných školách. Tady se opravdu učí kvalitně a učitelé jsou bezpochyby odborníci. Veškeré informace byly užitečné, měli jsme spoustu praxe a nic z toho pro mě nebylo zbytečné. Nejdřív jsem byla překvapená, že na fitness kurzu se učíme jógu, čínskou medicínu a základy jiných sportů. Teď ty znalosti mi velice pomáhají v mé praxi. Skutečně studium mi dalo spoustu nových užitečných a všestranných znalostí ve sféře sportu a výživy. Je tady skvělá atmosféra!!!
Veronika Kremzová absolventka kurzu Instruktor fitness

Děkuju za skvělý pocit, který si od vás odnáším. Jak jsem si v začátku přála “mít to už za sebou”, dnes bych si to s vámi užila znovu 🙂 - vůbec jsem si neuměla představit, jak skvěle využitelné znalosti mi kurz přinese. Díky za to, že rozumím tomu, jak cvičit a především jak jste mi ukázali, že lze všechnu “teorii” převádět úspěšně do praxe. Děkuji za Vaše různá zaměření, znalosti i vaše osobnosti, protože jsem to celou dobu vnímala jako velké obohacení a každá hodina s vámi tím byla jedinečná.

Velmi upřímně a ráda vás doporučím přátelům, lidem, kteří se chtějí “rekreačně” i profesně zajímat o zdravý životní styl, pohyb a opravdu chtějí, aby jejich konání v tomto směru mělo smysl! A co bych ještě ráda ocenila je Vaše podpora studentů - děláte svou práci skvěle, máte zkušenosti, rozsáhlé znalosti a já jsem byla vždy přesvědčena, že lidem jako vy se bude dařit. Váš upřímný záměr dovést studenta k výsledku - porozumění a ovládání celkového výsledku - je navíc pro nás studenty skvělým motorem.

Díky moc a jen tak dál!

Místo výuky trenérského kurzu

Praha

Brno

Teoretická výuka + praxe: AZ FITNESS, Pražákova 1008/69, 639 00 Brno

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu instruktora fitness

Po absolvování kurzu instruktora fitness budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše moto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

Poradce pro výživu
Poradce pro výživu akreditovaný kurz 120h můžu absolvovat jako nástavbu či přikoupit ke kurzu hned od 6 900 Kč.
více informací
Funkční trenér
Funkční trenér se zdravotním zaměřením akreditovaný kurz 150h můžu absolvovat jako nástavbu či přikoupit ke kurzu hned od 7 200 Kč
více informací
Učitel jógy
Učitel jógy akreditovaný kurz 150h můžu absolvovat jako nástavbu či přikoupit ke kurzu hned od 10 300 Kč.
více informací
Workshopy
Tematický workshop si můžu přikoupit ke kurzu ihned za 490 Kč místo 890 Kč.

Přihláška do kurzu

  Vyplňte prosím všechny údaje označené *

  Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečné osvědčení s celostátní platností!

  Pokud nebude kurzovné uhrazeno do 3 pracovních dní od data podání přihlášky, bude přihláška automaticky vyřazena z naší evidence a Vaše místo v kurzu připadne dalšímu zájemci.

  Kurz *

  Umístění kurzu *

  Titul

  Jméno a příjmení *

  Adresa (Ulice, město, PSČ)*

  Telefon *

  E-mail *

  Datum narození *

  Místo narození *

  Dosažené vzdělání *

  Vzkaz

  Odkud jste se o nás dozvěděli?      

   

  Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy s.r.o., pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.